19 Mart 2012 Pazartesi

BODRUMDA BUGÜN....

BODRUMDA BUGÜN!!!


BU GÜZEL HAVALARDA İÇERDE OTURMAK İMKANSIZ.MİSS GİBİ KOKAN DOĞA RESMEN İNSANI ÇAĞIRIYOR. HAVADAKİ ÇEŞİTLİ KOKULAR VE DENİZİN HALİ VARYA HANİ, İŞTE O BİZİ CEZBEDİYOR.

OĞLUŞUMLA BERABER ÇIKTIK DOLAŞTIK VE GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKTİK BLOGUMUZ İÇİN.
ÜÇ GÜNDÜR HAVALAR ŞAHANE BURDA.
HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YILDA ÇOK BEYAZ TENLİ OLDUĞUMDAN MART YANIĞI OLDUM.YANİ CİLDİM AZICIK DA GÜNEŞ GÖRSE HEMEN YANI VERİYOR.KEŞKE KARARSAMDA İÇİM YANMASA AMA İNADINA KIZARIYORUM.


BU MANZARAYI HER SABAH GÖRMEKTEN DOLAYI ÇOOOK MUTLUYUZ.BÜYÜK ALLAH'IM HER KULUNU SEVDİKLERİYLE BERABER SAĞLIĞINDA SIHHATLİ,EVİNDE DE HUZURLU ETSİN.
'İNŞALLAH'
BAHÇEMİZDEKİ ERİK AĞACI.O KADAR GÜZEL BİR AHENGİ VAR Kİ!TAM ÇIKIŞ KAPIMIN ÖNÜNDE VE BEN KAPIMI İLK ÖNCE AÇTIĞIMDA ÇİÇEKLERİNİN KOKUSU İÇERİYE DOLUVERİYOR.ARTIK ÇİÇEKLERİ DÖKÜLÜYOR VE HAYLİ YAPRAKLANDI.AZ KALDI OĞLUMUN AĞACA DADANMASINA....


      BAHÇEMİZE SERPİLMİŞ ÇİÇEKLERİMİZ YAZ-KIŞ AÇAR.KOKUSUZ AMA ŞEKLİ YETER BENCE....


KENDİNİ HAYLİ TAZELEMİŞ VE HER GÖRENİN POŞET POŞET TOPLAYIP GÖTÜREBİLDİKLERİ MİSS GİBİ KOKUSUYLA İNSANA FERAHLIK VEREN NANEM.
YARIN KURUTMAK İÇİN ALLAH İZİN VERİRSE TOPLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
....VEE PARFÜMÜN İLHAM KAYNAĞI - ŞEFTALİ ÇİÇEĞİ.ANNEMİN BAHÇESİNDE,KÜÇÜK AMA ÇOK BEREKETLİ BİR AĞAÇ.NEKTARİNE ÇOK YAKIN SERT ŞEFTALİLER VERİYOR BİZE.HAMİLEYKEN VE DAHA HAM OLAN MEYVELERİNDEN ÇOK YEMİŞTİM.İNSAN GÖRÜNCE DAYANAMIYOR Kİ AMA...

BİR FİİL LİMON EKSİĞİMİZİ KAPATAN BU AĞACA,BU NİMETLERİ BİZLERE YARATTIĞI İÇİNDE ALLAH'A  ÇOK ŞÜKRETMELİYİZ.
HER ACİL LİMON GEREKSİNİMİMİZDE İMDADIMIZA YETİŞEN BU AĞAÇ KİMLERE NASİP OLMAMIŞTIR Kİ!!!.EE NEDEN BU KADAR BEREKETLİ....BİR SEBEBİ VAR ELBETTE.GÖRDÜĞÜMDE HAYRAN HAYRAN BAKAKALDIĞIM BU AĞAÇ BADEM AĞACIYDI.DOĞA ONA EN GÜZEL MEVSİMİNDE GİYDİRMİŞTİ O GÜZEL GELİNLİĞİNİ.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder